ERA-2HEB1072X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1072X
Description
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
10.7kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HEB1072X
Panasonic ERA-2HEB1072X
ERA-2H Series, Thin Film, 10.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C