ERA-2HEB1020X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1020X
Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
102Ohms
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-2HEB1020X
Panasonic ERA-2HEB1020X
ERA-2H Series, Thin Film, 102Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C