ERA-2ARC80R6X
Mfr.Part #
ERA-2ARC80R6X
Description
RES SMD 80.6OHM 0.25% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
80.6Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2ARC80R6X
ERA-2A Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C