ERA-2ARC61R9X
Mfr.Part #
ERA-2ARC61R9X
Description
RES SMD 61.9OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
61.9Ohm
Datasheets
ERA-2ARC61R9X
ERA-2A Series, Thin Film, 61.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C