ERA-2ARC3900X
Mfr.Part #
ERA-2ARC3900X
Description
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
390ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2ARC3900X
ERA-2A Series, Thin Film, 390Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C