ERA-2ARC221X
Mfr.Part #
ERA-2ARC221X
Description
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/16W 0402
Stock
857
In Stock :
857
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
2014
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
220Ohm
Case Code (Metric) :
1005
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%