ERA-2ARC202X
Mfr.Part #
ERA-2ARC202X
Description
RES SMD 2K OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
2kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Chip
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
ERA-2ARC202X
Panasonic ERA-2ARC202X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C