ERA-2ARB9531X
Mfr.Part #
ERA-2ARB9531X
Description
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
Chip
Working Voltage :
50V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Published :
Packing Method :
TR, PUNCHED
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.53kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-2ARB9531X
Panasonic ERA-2ARB9531X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C