ERA-2ARB8451X
Mfr.Part #
ERA-2ARB8451X
Description
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
204
In Stock :
204
Automotive AEC-Q200
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
12 Weeks
Construction :
Chip
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, PUNCHED
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
2014
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Lead Free :
Lead Free
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
ERA-2A
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
50V
Surface Mount :
yes
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
8.45kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Imperial) :
0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
ERA-2ARB8451X
Panasonic ERA-2ARB8451X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C