ERA-2ARB8450X
Mfr.Part #
ERA-2ARB8450X
Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
63mW
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Resistance :
845Ohm
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Surface Mount :
yes
Height :
406.4μm
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
JESD-609 Code :
e3
2
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
ERA-2ARB8450X
Panasonic ERA-2ARB8450X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C