ERA-2ARB8251X
Mfr.Part #
ERA-2ARB8251X
Description
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
8.25kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
50V
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2A
Datasheets
ERA-2ARB8251X
Panasonic ERA-2ARB8251X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C