ERA-2ARB6201X
Mfr.Part #
ERA-2ARB6201X
Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.2kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-2ARB6201X
ERA-2A Series, Thin Film, 6.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C