ERA-2ARB6191X
Mfr.Part #
ERA-2ARB6191X
Description
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Working Voltage :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED
Resistance :
6.19kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
Datasheets
ERA-2ARB6191X
Panasonic ERA-2ARB6191X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C