ERA-2ARB392X
Mfr.Part #
ERA-2ARB392X
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.9kohm
REACH SVHC :
No SVHC
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
406.4μm
Voltage - Rated :
25V
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2A
Mount :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2ARB392X
Panasonic ERA-2ARB392X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C