ERA-2ARB3922X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3922X
Description
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Construction :
Chip
ERA-2A
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
yes
Working Voltage :
50V
Resistance :
39.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Datasheets
ERA-2ARB3922X
Panasonic ERA-2ARB3922X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C