ERA-2ARB3921X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3921X
Description
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
3.92kOhms
Max Power Dissipation :
63mW
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Length :
990.6μm
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2ARB3921X
Panasonic ERA-2ARB3921X
ERA-2A Series, Thin Film, 3.92kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C