ERA-2ARB391X
Mfr.Part #
ERA-2ARB391X
Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
406.4μm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Resistance :
390ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
25V
e3
REACH SVHC :
No SVHC
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
ERA-2ARB391X
Panasonic ERA-2ARB391X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 390Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C