ERA-2ARB3651X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3651X
Description
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.65kOhm
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2A
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2ARB3651X
Panasonic ERA-2ARB3651X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C