ERA-2ARB3572X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3572X
Description
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
ERA-2A
Mounting Feature :
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Published :
Working Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
35.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2ARB3572X
Panasonic ERA-2ARB3572X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 35.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C