ERA-2ARB3481X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3481X
Description
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
3.48kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
406.4μm
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2ARB3481X
Panasonic ERA-2ARB3481X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C