ERA-2ARB3322X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3322X
Description
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Case Code (Imperial) :
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
33.2kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-2ARB3322X
Panasonic ERA-2ARB3322X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 33.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C