ERA-2ARB3241X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3241X
Description
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
STANDARD: IEC60115-8
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Resistance :
3.24kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2ARB3241X
Panasonic ERA-2ARB3241X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C