ERA-2ARB3240X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3240X
Description
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/16W 0402
STANDARD: IEC60115-8
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.1%
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
324Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2ARB3240X
Panasonic ERA-2ARB3240X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 324Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C