ERA-2ARB3092X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3092X
Description
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, PUNCHED
Series :
ERA-2A
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Working Voltage :
50V
Height :
406.4μm
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
30.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Datasheets
ERA-2ARB3092X
Panasonic ERA-2ARB3092X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C