ERA-2ARB3091X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3091X
Description
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
20
In Stock :
20
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
1005
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Imperial) :
0402
Max Power Dissipation :
63mW
1 (Unlimited)
Height :
406.4μm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Series :
ERA-2A
Power Rating :
63mW
Resistance :
3.09kOhm