ERA-2ARB3011X
Mfr.Part #
ERA-2ARB3011X
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Height :
406.4μm
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
3.01kOhm
Published :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2ARB3011X
Panasonic ERA-2ARB3011X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 3.01kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C