ERA-2ARB3000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2ARB3000X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
ERA-2A
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
300Ohm
Number of Terminations :
2
Datasheets
ERA-2ARB3000X
ERA-2A Series, Thin Film, 300Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C