ERA-2ARB2941X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2941X
Description
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
2.94kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Working Voltage :
50V
Power Rating :
63mW
Published :
Mounting Feature :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
ERA-2ARB2941X
Panasonic ERA-2ARB2941X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 2.94kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C