ERA-2ARB2671X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2671X
Description
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.67kOhm
Construction :
Chip
Working Voltage :
50V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
ERA-2ARB2671X
Panasonic ERA-2ARB2671X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 2.67kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C