ERA-2ARB2612X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2612X
Description
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
26.1kOhm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
50V
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2ARB2612X
Panasonic ERA-2ARB2612X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 26.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C