ERA-2ARB2611X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2611X
Description
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Construction :
Chip
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
2.61kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2ARB2611X
Panasonic ERA-2ARB2611X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 2.61kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C