ERA-2ARB2552X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2552X
Description
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
25.5kOhm
Datasheets
ERA-2ARB2552X
Panasonic ERA-2ARB2552X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 25.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C