ERA-2ARB2491X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2491X
Description
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2A
Width :
508μm
Resistance :
2.49kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2ARB2491X
Panasonic ERA-2ARB2491X
ERA-2A Series, Thin Film, 2.49kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C