ERA-2ARB2321X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2321X
Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
2.32kOhm
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Max Power Dissipation :
63mW
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Packing Method :
TR, PUNCHED
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Construction :
Chip
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
406.4μm
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
ERA-2ARB2321X
Panasonic ERA-2ARB2321X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C