ERA-2ARB2262X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2262X
Description
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Height :
406.4μm
Mounting Feature :
Resistance :
22.6kOhm