ERA-2ARB222X
Mfr.Part #
ERA-2ARB222X
Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Thin Film
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
Voltage - Rated :
25V
Mount :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED
Resistance :
2.2kOhm
Series :
ERA-2A
Case Code (Imperial) :
Published :
Datasheets
ERA-2ARB222X
Panasonic ERA-2ARB222X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C