ERA-2ARB221X
Mfr.Part #
ERA-2ARB221X
Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
2
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
220Ohm
Voltage - Rated :
25V