ERA-2ARB2211X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2211X
Description
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Chip
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
2.21kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Working Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-2ARB2211X
Panasonic ERA-2ARB2211X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C