ERA-2ARB2201X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2201X
Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
2.2kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
25 Weeks
Datasheets
ERA-2ARB2201X
ERA-2A Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C