ERA-2ARB2150X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2150X
Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
406.4μm
Working Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Construction :
Chip
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, PUNCHED
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
215Ohm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2ARB2150X
Panasonic ERA-2ARB2150X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 215Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C