ERA-2ARB2100X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2100X
Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
0402 (1005 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Feature :
Automotive AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
210Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Series :
ERA-2A
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
ERA-2ARB2100X
Panasonic ERA-2ARB2100X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 210Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C