ERA-2ARB203X
Mfr.Part #
ERA-2ARB203X
Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
20kohm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED
ROHS3 Compliant
Published :
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
REACH SVHC :
No SVHC
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W