ERA-2ARB2002X
Mfr.Part #
ERA-2ARB2002X
Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402
2
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
20kohm
Additional Feature :
IEC 60115-8
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W