ERA-2ARB1800X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1800X
Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
180Ohm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2ARB1800X
ERA-2A Series, Thin Film, 180Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C