ERA-2ARB1540X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1540X
Description
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
154Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Datasheets
ERA-2ARB1540X
ERA-2A Series, Thin Film, 154Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C