ERA-2ARB1501X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1501X
Description
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
50V
Additional Feature :
IEC 60115-8
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
1.5kOhm