ERA-2ARB1432X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1432X
Description
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Resistance :
14.3kOhms
Height :
406.4μm
Case Code (Imperial) :
Length :
990.6μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Width :
508μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2ARB1432X
Panasonic ERA-2ARB1432X
ERA-2A Series, Thin Film, 14.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C