ERA-2ARB1400X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1400X
Description
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
25 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
140Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2ARB1400X
ERA-2A Series, Thin Film, 140Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C