ERA-2ARB133X
Mfr.Part #
ERA-2ARB133X
Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
12 Weeks
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Height :
406.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
2
Packing Method :
TR, PUNCHED
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Resistance :
13kOhm
Tolerance :
±0.1%
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Max Power Dissipation :
63mW
Construction :
Chip
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2ARB133X
Panasonic ERA-2ARB133X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 13kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C