ERA-2ARB1332X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1332X
Description
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Automotive AEC-Q200
Construction :
Chip
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Working Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
13.3kOhm
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Datasheets
ERA-2ARB1332X
Panasonic ERA-2ARB1332X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C